Krásný den,

ženo s láskou k zahradám.

Vítám Tě na cestě k Tvému zahradnímu štěstí .

Na této stránce najdeš přehledně všechny videa ke kurzu i materiály ke stažení.

Jarní zahrada – co, kdy a jak?

Na naši velkou zahradně-jarní jízdu se moc těší šťastná zahradnice

                                          Jana Fryčová
Růžová zahrada
6. TÝDEN

V tomto týdnu se budeme věnovat různým důležitým oblastem v zahradničení. Povíme si, jak úspěšně pěstovat jahody a brambory a hlavně, jak si vybrat odolnou a plodnou odrůdu. Druhá polovina března je vhodné období pro řez růží a tak se detailněji podíváme na tuto problematiku. Jaro je také dobou, kdy je velmi vhodné pečovat o své trávníky a také ukážu, jak si vybrat správné travní osivo. No a také začínáme zdobit svoje okna a venkovní prostory truhlíkovými rostlinami a proto si posvítíme i na toto téma. Užijte si poslední lekce kurzu, věřím, že nádherně doplní široké spektrum témat, které už máme za sebou.

5. TÝDEN

V tomto týdnu se budeme věnovat opět jen ovocným dřevinám – jejich řezu v různých stádiích vývoje, ale také si podrobně posvítíme na výběr ovocného stromku. Správně si na počátku vybrat je to nejzásadnější pro celé další spokojené soužití majitele zahrady se stromem. V jedné z lekcí si vysvětlíme, jak postupovat správně při výsadbě ovocného stromku a jak provádět řez po výsadbě.

Ovocný strom
4. TÝDEN

Tento týden bude věnovaný čistě řezu ovocných dřevin, hlavně ovocných keřů jako jsou maliny, rybíz, angrešt, ale i morušovník nebo réva. Poslední lekce je úvodem k řezu ovocných stgromů, kterým se budeme intenzivně věnovat v dalším týdnu. Tato 20. lekce je nezbytnou bránou k pochopení principu řezu stromů.

Drobné ovoce
Ředkvičky
3. TÝDEN

Ve třetím týdnu kurzu je první lekce věnovaná tomu, jak maximálně můžeme svou zahradu využít v souladu s přírodou, aby nám dávala co nejvíce úrody a květin. V dalších lekcích si ukážeme, jak v předjaří správně opečovat svou okrasnou zahradu co se týká řezů. Správně provedený řez je nezbytným základem pro zdravý život rostlin a umožní rostlinám plně rozvinout svou krásu.

Ředkvičky
2. TÝDEN

Ve druhém týdnu kurzu se budeme ještě věnovat práci s půdou, která je naprostým základem k tomu, aby rostliny v naší zahradě prospívaly. Velký prostor je dán také potížím s nemocemi a škůdci rostlin. Vysvětluji, jak jim předcházet a jak rostliny vyléčit, pokud už napadené jsou. Na závěr se dozvíte, jak je to s oblíbenými květinovými loukami, jaké jsou v nich rozdíly, jak si vybrat tu pravou a jak o ni potom pečovat.

1. TÝDEN

V úvodních lekcích si vysvětlíme, jak vnímat zahradu jako systém, abychom se zahradou táhly za jeden provaz. Naučíme se základní zákonitosti, které pořebujeme znát, než se pustíme do zahradního díla. Tento týden bude více teoretický, ale všechny znalosti následně výborně uplatníme v každodenní zahradní praxi. Přeji příjemné studování! 🙂