Vnesu harmonii

a řád do vaší zahrady

Vizualizace projektu

Projekty zahrad

Podrobný projekt je základním předpokladem skvělého výsledku. Zpracuju pro vás 2D i 3D návrh zahrady, která bude vaším potěšením i chloubou.

Chci projekt zahrady snů >>

zahradni-stesti-realizace-AP-jana-frycova

Realizace zahrad

Přestaňte o krásné zahradě jen snít, pomůžu vám ji zrealizovat. Poradím si s těžkými pracemi, ale také si pečlivě pohraju s drobnými detaily.

Chci novou zahradu snů >>

jana-frycova-zahradni-stesti

Údržba zahrad

Prořezat, ostříhat, vyplet, posekat, protrhat. Jen zdravá a udržovaná zahrada přináší dlouhodobě radost. Péče o zahrady mě baví. Budu pečovat i o tu vaši.

Potřebuji pomoct u údržbou >>

jana-frycova-zahradni-stesti

Konzultace

Podělím se s vámi o znalosti a zkušenosti, díky kterým si zahradu zvládnete vybudovat a udržovat sami.

Potřebuji poradit >>

Projekty zahrad

Co zasejete, to sklidíte. A na zahradě to platí dvojnásob

Navrhuji vyvážené zahrady, které jsou pastvou pro oko i mlsné jazýčky. Zahradní práce jsou skvělá relaxační činnost, ale i přesto při návrhu usiluji o to, aby zahrada vyžadovala co nejméně péče.

Jako zahradní inženýrka přesně vím, jak pracovat s různými prostory a jak kombinovat prvky do funkčního celku. Díky své mimořádné citlivosti zase dokážu vycítit, jak pojmout zahradu tak, aby odrážela vaši osobnost a aby vám v ní bylo dobře.

Možná už máte představu o tom, jak by vaše zahrada měla vypadat a jak se v ní chcete cítit. Možná ještě ne, ale to nevadí, můžeme to objevit společně. Pokud nosíte v srdci sen o ideální zahradě, povězte mi o něm co nejvíce. Jedině tak se naplní.

 

jana-frycova-zahradni-stesti

Jak postupuji při navrhování zahrad?

N

Setkáme se na pozemku – zahradu si důkladně prohlédnu, posoudím, které prvky je možné zachovat, co naopak musí pryč, a zaměřím. Zjišťuji půdní a světelné podmínky, součinnost zahrady s okolím, stav dřevin. Připravit kvalitní projekt není bez osobního setkání na pozemku možné.

N

Seznámíte mě se svými představami – po seznámení s prostorem, na kterém se bude pracovat, chci znát vaše představy a plány. Jaká má být vaše vysněná zahrada? Co od ní čekáte? Co na zahradě chcete a potřebujete mít? Co na ní v žádném případě nechcete? Kdy a kdo bude zahradu realizovat?

N

Připravím 2D návrh – v něm uvidíte tvar záhonů a chodníčků, trávník a další prvky. Seznámím vás s ním a poslechnu si vaše připomínky. Po jejich zapracování a odsouhlasení rozpracuji projekt do detailů.

N

Vytvořím 3D vizualizaci – pokud chcete vidět, jak bude vypadat hotová zahrada v dospělosti, vytvořím pro vás 3D vizualizaci.

N

Dostanete kompletní projekt včetně osazovacího plánu a technické zprávy. Pokud si mě vyberete i jako realizátora zahrady, dostanete také cenovou nabídku realizace.

Janě Fryčové vděčíme za návrh (projekt) a výsadbu zahrady u RD. Okolí domu navržená a provedená výsadba jednoznačně prospěla. Skoro všechny rostliny přežily i v náročném režimu, který u nás vládne (děti, psi a já zahradnice, která pozná pouze růže).

Kateřina Dvořáková

Realizace

Chcete zahradu, na kterou se denně těšíte, která přináší radost a naplňuje vaše potřeby?

Vytvořím ji pro vás. Je jen na vás, kolik prostoru mi svěříte: předzahrádku, kterou vám budou sousedi závidět, odpočinkovou zónu, kde budete popíjet nedělní kávu a číst knížku, nebo celou zahradu s užitkovými i okrasnými zónami.

Vytváření zahrad je činnost, která mi dělá nesmírnou radost, protože ráda nořím ruce do hlínyvidím za sebou konkrétní výsledky. Je to ale také činnost, která vyžaduje hodně znalostí, času, práce a technického vybavení.

Zahradu vám můžu udělat kompletně na klíč, ale stejně tak se na její tvorbě můžete podílet a část prací si udělat sami.

Pro začátek vám ale dám jednu radu: Do realizace zahrady se nikdy nepouštějte bez podrobného projektu. Ušetříte si tak lány práce.

Možná už máte představu o tom, jak by vaše zahrada měla vypadat a jak se v ní chcete cítit. Možná ještě ne, ale to nevadí, můžeme to objevit společně. Pokud nosíte v srdci sen o ideální zahradě, povězte mi o něm co nejvíce. Jedině tak se naplní.

jana-frycova-zahradni-stesti

Jak realizace probíhá:

N

Vyčistíme terén od nezvaných rostlin, stavebních prvků či jiných nežádoucích předmětů.

N

Prokypříme, vyplejeme a srovnáme půdu.

N

Vybudujeme záhony, chodníčky, závlahový systém, stavby apod.

N

Následuje výsadba a dokončení záhonů, mulčování.

N

Na závěr srovnáme budoucí travní plochy a vysejeme trávník.

N

Před předáním hotového díla vám vysvětlím, jak se o zahradu starat, aby vám na ní rostlo štěstí.

S kterou fází mi pomůžete?

Na závěr vám musím ještě něco říct, abyste od zahrady nečekali něco, co nikdy nemůže splnit. Zahrada je živý organismus, který vyžaduje péči. Pokud se z různých důvodů o zahradu starat nemůžete, ale chcete, aby pro vás byla dlouhodobým zdrojem štěstí a potěšení, svěřte údržbu mně.

Paní Fryčové jsem svěřila návrh a realizaci předzahrádky. Květinám a zahradničení nerozumím, chtěla jsem něco hezkého, ne tuctového a realita předčila moje očekávání. Zahrádka je opravdu krásná, lidé procházející kolem si ji fotí a chválí. Myslím, že takovou, jako mám já, nemá nikdo. Vřele doporučuji.

Anna Pantlíková

Údržba

Bez pravidelné údržby vám štěstí na zahradě nepokvete

Těšili jste se na novou zahradu, která vám poskytne prostor pro relaxaci a nic za to nebude chtít? Tak to vás bohužel zklamu.

Bez pravidelné údržby vám štěstí na zahradě nepokvete.

Zahradní práce jsou pro řadu lidí odpočinkovou činností, která uzemňuje a krásně čistí hlavu od starostí. Vyzkoušejte to. Pokud se o zahradu chcete starat sami, ale nevíte, jak na to, poradím vám při konzultaci.

Jestli je pravidelná péče o zahradu nad vaše možnosti, svěřte ji mně.

Provádím údržbu zahrad, které jsem realizovala, ale i jiných.

Postarám se za vás o:

 • velké předjarní ošetření zahrady – prořez a tvarování dřevin, odstranění odumřelých částí trvalek a travin
 • předjarní řez ovocných stromů a keřů
 • letní řez okrasných keřů a révy
 • jarní a podzimní vertikutace trávníků
 • hnojení trávníku až 4x ročně
 • pletí záhonů

Paní Fryčovou jsem požádala o zlepšení vzhledu a hlavně údržbu zahrady. Očekávání byla nadmíru splněna. Skvělé služby, ráda dál doporučím. Paní Fryčová mi pomohla při údržbě zahrady, zlepšila její vzhled a poskytla mi odbornou pomoc.

Drahomíra Dučáková

Konzultace

Konzultace při úpravě nebo tvorbě vlastní zahrady 

Máte pocit, že prací na zahradě trávíte spoustu času, ale výsledky neodpovídají vynaloženému úsilí?

Chcete předělat starou nebo vybudovat novou zahradu, aby vám dělala víc radosti než starostí, ale nevíte, jak na to?

Nechcete svěřit celou starost o zahradu odborné firmě, ale potřebujete aspoň dílčí rady profesionála?

Poraďte se se mnou, vyhnete se zbytečným chybám a nákladům. Na zahrádce pracuji odmalička, ale kromě letitých zkušeností mám i hluboké znalosti zahradní inženýrky.

Na konzultaci se můžeme sejít přímo na zahradě (aspoň poprvé), nebo online.

Poradím vám ve všech oblastech zahradnictví. 

  S klienty nejčastěji řešíme tyto otázky:

  • Návrh zahrady – jak rozmístit jednotlivé zóny, kam zasadit jaké rostliny
  • Realizace, technologie – jak zpracovat půdu, jak založit trávník, jak instalovat obrubníky, jak vytvarovat záhony, jak vysazovat stromy, keře, trvalky, cibuloviny, pnoucí rostliny…
  • Údržba – jak pečovat o rostliny v zahradě, jak dát do formy neudržované rostliny a dřeviny, jak udržovat trávník, dřeviny, co s přeplněnými záhony
  • Rekonstrukce stávající zahrady – jak z ošklivé a nefunkční zahrady udělat zdroj zahradního štěstí, jak připravit terén, jak skloubit jedlé a okrasné rostliny, co odstranit, co zachovat, co a kdy vysázet
  • Péče o nemocné stromy a jiné rostliny
  • Harmonogram zahradních prací
  • Efektivní využití užitkové zahrady, pěstování zeleniny, ovoce, budování nízkoúdržbových záhonů

  Nemusela jsem jít cestou pokus-omyl a dívat se na rostlinky, kterým by se nedařilo. Paní Fryčové jsem věřila a výsledek je vynikající.

  Miroslava Deáková