Vnesu harmonii

a řád do vaší zahrady

Vizualizace projektu

Projekty zahrad

Podrobný projekt je základním předpokladem skvělého výsledku. Zpracuju pro vás 2D i 3D návrh zahrady, která bude vaším potěšením i chloubou.

Chci projekt zahrady snů >>

jana-frycova-zahradni-stesti

Konzultace

Podělím se s vámi o znalosti a zkušenosti, díky kterým si zahradu zvládnete vybudovat a udržovat sami.

Potřebuji poradit >>

jana-frycova-zahradni-stesti

Online zahradnické kurzy

Nevíte si se svou zahradou rady, ale přesto vás zahradničení baví a chcete se naučit správným postupům? Pak jsou pro vás vhodné online kurzy. V nich vás naučím  pečovat o vaši okrasnou, zeleninovou i ovocnou zahradu.

Chci se učit o zahradničení >>

jana-frycova-zahradni-stesti

Online konzultace

I když jste z daleka, můžu vám poskytnout cenné rady ohledně vaší zahrady, okrasné i užitkové. Stačí domluvit si termín online schůzky a poslat video.

Potřebuji poradit >>

Projekty zahrad

Co zasejete, to sklidíte. A na zahradě to platí dvojnásob.

Navrhuji vyvážené zahrady, které jsou pastvou pro oko i mlsné jazýčky. Zahradní práce jsou skvělá relaxační činnost, ale i přesto při návrhu usiluji o to, aby zahrada vyžadovala co nejméně péče.

Jako zahradní inženýrka přesně vím, jak pracovat s různými prostory a jak kombinovat prvky do funkčního celku. Díky své mimořádné citlivosti zase dokážu vycítit, jak pojmout zahradu tak, aby odrážela vaši osobnost a aby vám v ní bylo dobře.

Možná už máte představu o tom, jak by vaše zahrada měla vypadat a jak se v ní chcete cítit. Možná ještě ne, ale to nevadí, můžeme to objevit společně. Pokud nosíte v srdci sen o ideální zahradě, povězte mi o něm co nejvíce. Jedině tak se naplní.

 

jana-frycova-zahradni-stesti

Jak postupuji při navrhování zahrad?

N

Setkáme se na pozemku – zahradu si důkladně prohlédnu, posoudím, které prvky je možné zachovat, co naopak musí pryč, a zaměřím. Zjišťuji půdní a světelné podmínky, součinnost zahrady s okolím, stav dřevin. Připravit kvalitní projekt není bez osobního setkání na pozemku možné.

N

Seznámíte mě se svými představami – po seznámení s prostorem, na kterém se bude pracovat, chci znát vaše představy a plány. Jaká má být vaše vysněná zahrada? Co od ní čekáte? Co na zahradě chcete a potřebujete mít? Co na ní v žádném případě nechcete? Kdy a kdo bude zahradu realizovat?

N

Připravím 2D návrh – v něm uvidíte tvar záhonů a chodníčků, trávník a další prvky. Seznámím vás s ním a poslechnu si vaše připomínky. Po jejich zapracování a odsouhlasení rozpracuji projekt do detailů.

N

Vytvořím 3D vizualizaci – pokud chcete vidět, jak bude vypadat hotová zahrada v dospělosti, vytvořím pro vás 3D vizualizaci.

N

Dostanete kompletní projekt včetně osazovacího plánu a technické zprávy. Pokud si mě vyberete i jako realizátora zahrady, dostanete také cenovou nabídku realizace.

Janě Fryčové vděčíme za návrh (projekt) a výsadbu zahrady u RD. Okolí domu navržená a provedená výsadba jednoznačně prospěla. Skoro všechny rostliny přežily i v náročném režimu, který u nás vládne (děti, psi a já zahradnice, která pozná pouze růže).

Kateřina Dvořáková

Konzultace

Konzultace při úpravě nebo tvorbě vlastní zahrady 

Máte pocit, že prací na zahradě trávíte spoustu času, ale výsledky neodpovídají vynaloženému úsilí?

Chcete předělat starou nebo vybudovat novou zahradu, aby vám dělala víc radosti než starostí, ale nevíte, jak na to?

Nechcete svěřit celou starost o zahradu odborné firmě, ale potřebujete aspoň dílčí rady profesionála?

Poraďte se se mnou, vyhnete se zbytečným chybám a nákladům. Na zahrádce pracuji odmalička, ale kromě letitých zkušeností mám i hluboké znalosti zahradní inženýrky.

Na konzultaci se můžeme sejít přímo na zahradě (aspoň poprvé), nebo online.

Poradím vám ve všech oblastech zahradnictví. 

  S klienty nejčastěji řešíme tyto otázky:

  • Návrh zahrady – jak rozmístit jednotlivé zóny, kam zasadit jaké rostliny
  • Realizace, technologie – jak zpracovat půdu, jak založit trávník, jak instalovat obrubníky, jak vytvarovat záhony, jak vysazovat stromy, keře, trvalky, cibuloviny, pnoucí rostliny…
  • Údržba – jak pečovat o rostliny v zahradě, jak dát do formy neudržované rostliny a dřeviny, jak udržovat trávník, dřeviny, co s přeplněnými záhony
  • Rekonstrukce stávající zahrady – jak z ošklivé a nefunkční zahrady udělat zdroj zahradního štěstí, jak připravit terén, jak skloubit jedlé a okrasné rostliny, co odstranit, co zachovat, co a kdy vysázet
  • Péče o nemocné stromy a jiné rostliny
  • Harmonogram zahradních prací
  • Efektivní využití užitkové zahrady, pěstování zeleniny, ovoce, budování nízkoúdržbových záhonů

  Nemusela jsem jít cestou pokus-omyl a dívat se na rostlinky, kterým by se nedařilo. Paní Fryčové jsem věřila a výsledek je vynikající.

  Miroslava Deáková

  Online zahradnické kurzy

  Na žádaná témata o okrasné i užitkové zahradě

  Zahradničení máte v oblibě, nicméně chybí vám znalosti a zkušenosti? Chcete se naučit správné péči o zahradu, aby vám přinášela mnohem více radostí než starostí?

  Z pohodlí domova můžete studovat kdykoli máte čas a chuť. Po zakoupení online kurzu vám všechny materiály zústávají trvale přístupné a vy se k nim můžete opakovaně vracet. Třeba každé jaro se potřebujete ujistit, jak správně ostříhat angrešt nebo třešeň.

   

  Zakoupením online kurzu získáváte velké množství odborných rad ve formě videí, a PDF materiálů. Zároveň se můžete ptázt na detaily, které právě vás zajímají. Ušetříte spoustu času, kdy byste hledaly roztříštěné informace v literatuře nebo na netu. Ušetříte peníze a čas za dojíždění na fyzický kurz. Online kurz je vám dostupný kdykoli a kdekoli.

   

  NABÍDKA ONLINE KURZŮ

   Jarní zahrada – co, kdy a jak?

   Tříměsíční kurz, který vás provede prvními jarními měsíci na zahradě. Od výsevu sadby zeleniny za oknem, přes řez keřů a stromů až po osázení truhlíků za okno. Kurz je velmi komplexní a nabitý praktickými návody. Více informací získáte po kliknutí na tlačítko.

   V tuto chvíli není kurz v nabídce.

    Navrhni si kvetoucí záhon na slunce

    Čtyřtýdenní kurz, ve kterém se naučíte navrhnout a zrealizovat bohatě kvetoucí okrasný záhon na slunce a do polostínu.y. Více informací získáte po kliknutí na tlačítko.

    V tuto chvíli není kurz v nabídce.

     Pokud budete váhat, zda si kurz zakoupit, mohu ho jen doporučit neboť získáte plno praktických informací a osvědčených rad, které se příjemně poslouchají z domácího prostředí. Laskavé provedení kurzem zahradnicí Janičkou je milým bonusem navíc. Díky za to.

     Monika Novotná

     Online konzultace

     Konzultace s odborníkem o čemkoli, co vás na zahradě trápí

     Zdá se vám, že vaše zahrada nemá šmrnc, je nepraktická, ale nevíte si s tím rady? Potřebujete pohled nezúčastněného odborníka, kterého se můžete na cokoli zeptat?

     Máte spoustu otázek na různá zahradní témata a nevíte, kde na ně najít odpovědi? Chcete se zeptat na řez růží, výsev zeleniny i rozvržení zahrady nebo technické prvky?

     Nepotřebujete realizaci nebo projekt a tak zahradníka na konzultaci nejspíš ani nedostanete?

     Pro tyto potřeby je nedocenitelná online konzultace se zahradní inženýrkou s širokou praxí a zkušenostmi. Ušetříte za cestovné pro odborníka, ušetříte můj i váš čas. Získáte relevantní rady pro vás na míru.

     Nejprve mě kontaktujte a domluvíme termín online svhůzky, která probíhá přes Messenger nebo Zoom. Na mobil nahrajete obyčejné video s vaším komentářem, které mi pošlete třeba pomocí Úschovny. Při online konzultaci společně procházíme video, vy se ptáte, já odpovídám. Běžná délka konzultace je mezi 30-60 minutami. 

     Poradím vám ve všech oblastech zahradnictví. 

     Cena je 900,-/hod. konzultace.

      Toužíte sklízet každý rok velkou úrodu zdravé, krásné zeleniny?

      Stáhněte si zdarma Návod na super úrodné záhony.