Předvánoční období je pro ženy obvykle velmi hektické, ačkoli všechny slýcháme, jak by mělo být prožité v klidu. Klobouk dolů před ženami, které to dokážou. Já mám spoustu povinností celoročně a prosinec se mi z tohoto schématu nedaří vyjmout. Přesto toužím adventní období prožít jinak, než zbytek roku. Každý rok si stáhnu nějaký inspirativní kalendář, ale mám potíž s jeho dodržováním. Není totiž úplně reálně proveditelný v mém pracovním a životním tempu. Proto jsem se rozhodla vytvořit si adventní kalendář pro ženy, přímo mně na míru.

Je to kalendář realistický, obsahuje příjemné věci pro mě, pro druhé i příjemné vánočně-pracovní úkoly. Mám pocit, že tento adventní kalendář můžu naplnit. Rozhodně to neberu jako povinnost, ale jako inspiraci k tomu, abych advent neprosvištěla rychlostí komety. 😀 Jednotlivé tipy jsem seřadila datumově, jak zhruba by měly být naplněny. Ale není to nutné, pokud zrovna nebudu mít čas nebo náladu. Prostě chci mít po ruce návod na prožití klidnějšího času před Vánocemi, který si i vychutnám.

Adventní kalendář - náhled

Adventní kalendář pro ženy sdílím jako inspiraci k prožití adventu tak, abyste z něj měly samy dobrý pocit. Jednotlivé body si upravte podle své osobní situace a volně přesouvejte, jak je libo. Kalendář jsem vytvořila ve dvou provedeních. Na prvním PDF je všech 24 dní na jednom listě, vhodné k vytištění a pověšení třeba na nástěnku. Na dalších dvou PDF je text rozvolněný, aby bylo možné jednotlivé dny rozstříhat na proužky a vložit do fyzického adventního kalendáře.

 

Přeji nám, milé ženy, ať prožijeme advent vědomě a myslíme v něm i na sebe.

S láskou šťastná zahradnice Jana Fryčová

Více adventní a zahradní inspirace najdete pravidelně i v naší přívětivé FB skupině Ženy s láskou k zahradám. Budete srdečně vítány TADY.

Návody na tvoření vánoční výzdoby najdete na mém YouTube kanálu Zahradní štěstí.

Share This