Píši svůj první článek do blogu na svých rodících se webových stránkách. Cítím, že by bylo vhodné se na úvod trochu představit. Napsat něco o sobě a mé práci. Takže, pokud Vás to zajímá, můžete číst… Zahradní štěstí – takový název jsem po důkladném přemýšlení vybrala pro svoji firmu. Chci,  aby hned první kontakt s mojí firmou, se mnou, s mojí prací, evokoval lidem, co jim chci předat.

Chci jim do jejich zahrad, do jejich domovů a životů přinést štěstí, které mohou prožívat po celý rok každou chvíli, kdy jsou v kontaktu se svou zahradou. Chci lidem pomoct najít optimální řešení jejich venkovních prostor, aby v nich mohli čerpat přírodní energii, objevovat kouzlo proměny rostlin v čase, aby se v ní mohli cítit dobře. K tomu mohu pomoci různými způsoby. Ať už je to návrh nové zahrady, její kompletní nebo částečná realizace, nebo rekonstrukce stávající, či jen drobné úpravy. Ráda zrealizuji také truhlíkové výsadby a dokážu pomoci i s interiérovou zelení. Málokdo má dnes čas o svou zahradu pečovat, ale ona bez péče nemůže být opravdu krásná. Od toho jsou tu zahradníci, kteří vědí, jak o ni pečovat. Potom se v ní Vy, její majitelé, můžete cítit šťastně, relaxovat v ní a užívat všech darů, které Vám nabízí.

V tomto seznamovacím článku Vám chci představit některá specifika, kterých se držím, jsou pro mne dost důležitá a mnohdy mne i odlišují od práce jiných.

Vzhledem k tomu, že jsem velkou část svého života pracovala s lidmi, kteří potřebovali moji pomoc, mám dobře vyvinutou schopnost empatie. Tedy naladit se na „vysílací vlnu“ klienta, pochopit jeho potřeby, názory a porozumět jim. Pak už je snadné najít to nejlepší řešení jejich zahradního problému tak, aby byli opravdu spokojeni.

Své dětství jsem prožila na hájovně u lesa. Proto velmi miluji přírodu, vážím si jí a velmi se bráním jakékoli její devastaci. Při své práci se stále snažím nacházet a praktikovat metody k přírodě šetrné, do zahrad vnášet život. Je mnoho způsobů, jak lze oproti běžně používaným metodám, přírodu chránit.

Další z mých nepřehlédnutelných specifik je, že jsem žena. 🙂 Ano jsem a jsem jí ráda. A jak je známo, ženy jsou těmi, které dokážou jakýkoli prostor zútulnit, vyzdobit, vyčistit, barevně vyladit, držet se jednotného stylu a dát důraz na detail. Ale nejen to ženy dokážou. Jsou to také obvykle manažerky rodinného života, nemají moc času, ale touží po tom, aby jejich rodina byla šťastná, zdravá a aby neměla nedostatek. To znamená, že se vždy snažím využít potenciálu zahrady naplno. Aby majitelka zahrady a její rodina, neměli se zahradou víc práce, než je nutné a zároveň, aby mohli sklízet její plody.

Jedlá aronie ve smíšeném záhonu

Proto preferuji v okrasných záhonech květiny, které si lze utrhnout do vázy, ne jen jehličnaté pásy okolo plotu. Proto i do okrasných záhonů začleňuji jedlé rostliny, keře s drobným ovocem a bylinky. Není nic příjemnějšího, než když si můžete ráno natrhat borůvky do své ovesné kaše, nebo v poledne vyběhnout na zahradu pro listy pažitky do polévky.

Zkrátka stále myslím na to, jak bych mohla dokázat přinést aspoň kousek štěstí k lidem blíž. A víte, co je na tom nejlepší? Že při této nádherné práci cítím velké štěstí i já. A teď už je možná slůvka štěstí až moc, takže já už s představováním končím. Pokud souzníte s tím, co jsem o sobě prozradila, jsem za to vděčná. A pokud si myslíte, že bych Vám mohla nějak pomoci, budu se těšit na shledání při té nejkrásnější práci, jakou znám.

Vaše Šťastná zahradnice

Share This